Як зараховується до страхового стажу період проходження строкової військової служби

За нормами статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991р. N 1788-XII, військова служба та перебування в партизанських загонах і з’єднаннях, служба в органах державної безпеки та органах внутрішніх справ, незалежно від місця проходження служби, зараховується до трудового стажу.
Період проходження строкової військової служби до 1 січня 2004 року, зараховується до страхового стажу на підставі військових квитків або довідок з військових комісаріатів.
Після цієї дати, час військової служби враховується на підставі даних персоніфікованого обліку органів Пенсійного фонду України. Відповідальність за своєчасність надання звітності про нараховані та сплачені страхові внески покладено на страхувальника.
Згідно з пунктом 8 статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. N 1058-IV, особи, які проходять строкову військову службу у Збройних силах України, Службі безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також в органах Міністерства внутрішніх справ України, є застрахованими особами. Страхувальниками для них є військові частини.