Виплата пенсій громадянам, які переїхали з Донецької та Луганської областей.

До управління Пенсійного фонду України в м. Білгороді — Дністровському та Білгород- Дністровському районі Одеської області, станом на 23 червня 2015 року, звернулося за переведенням пенсійних справ 829 осіб, які тимчасово переїхали з Донецької та Луганської областей. В тому числі, з Донецької області — 448 осіб, з Луганської області — 381 осіб. Переїхали до інших регіонів України 59 особи. Згідно зроблених запитів пенсійних справ, в управління надійшло електронних пенсійних справ та проведено виплату по 783 особовим рахункам. Виплата пенсій проводиться за додатковими відомостями, по мірі надходження електронних пенсійних справ.

Офіційно не зареєстровані і не взяті на облік в органах соцзахисту 136 осіб.

Звертаємо увагу, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 (із змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2014 №715) призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. №509.

Пенсії, що призначені відповідним особам до набрання чинності цією постановою, виплачуються за фактичним місцем їх проживання у разі видачі їм до 31 січня 2015 року такої довідки.

Тобто, для отримання пенсії з 01.02.2015 року обов’язковою умовою є реєстрація в Єдиній інформаційній базі даних про взятих на облік осіб, які переміщуються.

Не варто хвилюватися особам, які не встигли зареєструватися до зазначеної дати. Після реєстрації виплата пенсії буде поновлена з часу її припинення, адже оперативне вирішення питань пенсійного забезпечення, надання роз’яснень, насамперед щодо порядку запиту пенсійних справ, виплати пенсій за поточний місяць в управлінні Пенсійного фонду України в м. Білгороді — Дністровському та Білгород- Дністровському районі є однією з першочергових задач.